Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Válka s časem

31. května 2017 v 12:48 | Circle |  Lidé a vztahy
Není nic neúprosnějšího, než čas. Může se vám zdát, že pár čáreček seřazených do kruhu, nebo 30 okýnek nakopírovaných na 12 stránkách s vámi nic neudělá, ale popravdě - čas je destruktivnější, než buldozer.

Poslední dobou se často zamýšlím nad tím, kam naše civilizace směřuje a dospěla jsem k závěru, že už nemá kam směřovat. Že principy, které nám mělo posledních 2000-1500 let dát, už známe a teď už se jen motáme v kruzích. Potrvá to ještě dlouhou dobu, než naše civilizace nadobro skončí a nahradí ji nová...lepší? Horší? To nemůžeme vědět a popravdě ani nechceme.

Proč vlastně mluvím tak tragicky? Podívejte se na celou historii, jakým způsobem ubíhá. Kdekdo si představí linii událostí, ale to je dál od pravdy, než by se nám mohlo zdát. Historie ubíhá po kruzích, které se navzájem propojují. Podle Mayů jsme před čtyřmi lety ukončili a zároveň začali cyklus nový. Dává to logiku, jen nesmíme podlehnout doslovným výkladům.

Vezměte si, jakým způsobem byl započatý rozpad Římské říše. Rozdělila se na východ a západ, kdy západ postupně upadal, až nakonec padl úplně. Zůstal východ, ale jen díky finančním rezervám, které měl. Nakonec ale padl taky. Můžeme říkat, že příčinou celkového pádu bylo stěhování národů, já jsem ale toho názoru, že jakmile se rozdělilo území, rozdělila se i společnost, která byla zmatená a nevěděla, jak se má chovat.

Přesně to proběhlo během druhé světové války. Nejprve se východ a západ spojil, aby porazil fašisty, ale poté díky ideologickým rozporům se rozdělil a začal válčit mezi sebou. A lidé opět - byli zmatení a ještě stále jsou. Nyní se všechny události neděly v průběhu tisíce let, ale v průběhu stovky, možná i dvou (prvopočátek rozdělení společnosti je težké určit).

Nicméně neměli bychom se snažit rozpadu zabránit, měli bychom se snažit ho ulehčit. Aby moudrost, kterou jsme za tisíciletí načerpali, nebyla vyhozená z okna a za několikset let na to lidé nemuseli přicházet znova. Neznalost dělá nepřátele a právě proto je tak důležité všechna moudra sesumírovat.

Proto jsem neuvěřitelně ráda za wikipedii. Ne že by informace na ní byly úplně přesné, ale řekněte mi upřímně - která encyklopedie je na 100% přesná?;)

Pojďme vstříc novým zítřkům s otevřenou náručí. Neměli bychom se času bránit už kvůli jeho neúprosnosti. A vzhledem k tomu, že času jako takovému jsme ani zdaleka neporozuměli, tak vůbec netušíme, kdo tím "nepřítelem" je.

Hlavní je se zbytečně nebát. Strach nám totiž pouze brání v pokroku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 31. května 2017 v 13:04 | Reagovat

Na konci píšeš, že se nemáme bát. Ale když vidím, jaká je doba, jak se k sobě lidé chovají, jaké jsou náboženství, tak mám velký důvod se bát...

2 GVKB | E-mail | Web | 31. května 2017 v 13:16 | Reagovat

Prezident potřebuje, aby se na něj místní neandrtálci usmívali, a neukazovali mu červené karty, nevyvěšovali na hradě červené trenýrky, a neházeli po něm vajíčka, když se stejně neumí trefit, a jenom trefili vajíčkem Německého prezidenta, který se tam omylem bohužel připletl. Je třeba začít s mediální převýchovou neandrtálců.
Proč by se měl měnit náš prezident tak aby se na něj neandrtálci začali konečně usmívat, když je mnohem snadnější převychovat všechny neandrtálce, co zde žijí tak, aby se na prezidenta usmívali jako sluníčka. Tvrzení že pro usmívání se na někoho zde musí být důvod nelze uznat, ovce se přeci musí usmívat na svého pastýře, i kdyby vedl pastýř svoje ovce na jatka.

3 Circle | 31. května 2017 v 13:41 | Reagovat

[1]: Rozhodně nemáš důvod se bát náboženství. Máš důvod se bát těch, co používají náboženství jako výmluvu pro páchání zla, které by dělali i kdyby byli ateisti, i kdyby byli buddhisti.

[2]: Ne, prezident se potřebuje chovat jako člověk a ne jako dement. Pokud by se choval jako člověk, neměl by nikdo důvod zvedat červené karty. Všechny demonstrace proti současnému systému jsou jen důkazem toho, že žijeme ve svobodě, kde si takovou demonstraci můžeme dovolit. A máme na ni dokonce i ústavní právo.

4 Jana | E-mail | Web | 3. října 2017 v 13:16 | Reagovat

Ono je to těžké, vyzývat lidi víceméně k samostudiu a ještě v cizím jazyce (co si budeme povídat, česká wikipedie je spolehlivá asi jako Blesk či Nova). V dnešní době, kdy lidé neumí přijít v čas, pozdravit, omluvit se, či udělat cokoliv, za co nedostanou zaplaceno ... Třeba můj syn bude chudák. Protože tatínek jej bude vzdělávat k samostudiu, vlastně k tomu, že bude schopný si najít informace a necítit se ztracen - a paradoxně na tom bude hůř, protože bude v bandě tupců (to přeháním a vím to) ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama