Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Sexmise

2. května 2017 v 13:30 | Circle |  Lidé a vztahy
Upřímně nějak nechápu dnešní dobu, kdy je kariéra postavená nad rodinu, jako takovou. Říkejte mi tradicionalista, ale pořád si myslím, že rodina je základem celé naší společnosti a od rodiny se všechno odvíjí. Neříkám, že svobodné matky jsou špatné, mnohdy za to nemohou. Co ale nepochopím jsou svobodné matky, které do toho všeho šly dobrovolně, protože prostě chtěly děti.

Je mi jedno, jestli je rodina složená z gay páru, z hetero páru, z polyamorního uspořádání...co mi ale není jedno, tak rozhodnutí některých matek žít bez protějšku a stejně si dítě pořídit. Pořád budu opakovat, že dítě není pes a že mít dítě není zpříjemnění všech chvilek, které žena pro sebe má. Mít dítě je zodpovědnost. Ne jen za sebe a dítě, ale i za celou společnost. Když to vezmu do extrému, tak pokud rodič vychová vraha, je i on zodpovědný za smrt nebohého.

A proto mě durdí všechny "sexmise", do kterých se ženy pouští. Dobře, pokud si seženou partnera, aby jim dítě udělal, v podstatě nemám problém, pokud po něm následně nechtějí alimenty a otcovství, pokud s tím partner v prvé řadě nesouhlasil. Pořád matka přebírá zodpovědnost sama za sebe a nechce po nějaké instituci, aby jí dítě zařídil.

Co je ale horší, tak kliniky, které jsou schopné oplodnit svobodnou ženu, aniž by se jakkoliv snažila o shánění partnera. Většinou jsou to kariéristky, které zničehonic v pětatřiceti zatouží po dítěti a nehnou prstem pro sehnání jakéhokoliv partnera. "Třeba měla s muži špatné zkušenosti. Třeba ji někdo týral, znásilnil.", tak upřímně je to její problém a pokud se není schopná se svou minulostí vypořádat a chlapa i sehnat, neměla by zodpovědnost házet na stát. Stát totiž nemůže za naše zmršené vztahy a neschopnost si sehnat partnera. Stát není seznamka a nikdy by tak fungovat neměl.

Dítě není pes, tak se tak k nim nechovejme. Pořídit si dítě jen tak z rozmaru a z touhy ukojit své biologické hodiny, když žena do té doby ani nemyslela na to, že by jednoho dne mohla mít děti, je nezodpovědnost ženy samotné, stát by jí neměl suplovat otce. Souhlasím, že je třeba postarat se o svobodné matky, ale jen o ty, které se tam nerozhodly. Pokud se žena rozhodne být svobodnou matkou ještě předtím, než počne dítě, měla by všechny výdaje zaplatit sama. Bylo to její rozhodnutí.

Zároveň se to těžko soudí. Nicméně opravdu nesouhlasím s tím, aby si žena došla do spermabanky, vybrala si z katalogu dárů a odešla s tím, že se o ně stát postará.

Mít dítě je základním lidským právem, ale stejně tak, jako nám stát nekupuje jídlo, tak by nám neměl zajišťovat i dítě...nebo snad když chci psa, tak mám říct státu, aby mi ho našel, aniž bych hnula brvou?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 2. května 2017 v 14:49 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Štvou mě patnáctileté slečny, co si udělají dítě - ani nevědí s kým, protože ho prostě chtěly a pak se o něj pořádně nestarají. :-( Jinak ty kariéristky jsou kapitola sama pro sebe, já osobně bych po čtyřicítce dítě nechtěla...

2 Circle | 3. května 2017 v 11:21 | Reagovat

[1]: No právě...udělat si dítě "protože prostě chci" je obrovský nerozum.

Problém je právě v tom, že po čtyřícítce ani to dítě nechce spatřit světlo světa. Když si vezmu, kolik nemocí pak takové dítě má, jak je odstřižené od zbytku společnosti a hlavně od své mámy, která v jeho pubertě pak nebude mít ani tucha, co se děje...vždyť v mnohém puberťákům nerozumím ani já a to je mi teprv 23!

3 Svatá celebrita | E-mail | Web | 14. května 2017 v 7:30 | Reagovat

NEKRÁST, NELHAT, ASKETISMUS, NENÁSILÍ, SKROMNOST, POKORA, MOUDROST, PRACOVITOST, ČISTOTA, OTEVŘENOST

Koho chléb jíme, tomu i otrocky sloužíme

Vše co lze prodat, to se zde prodává, žijeme v tržní konzumní kultuře, ve které prodáváme tělo a duši tomu kdo má zde peníze, jsme otroci dluhů a smluv. Lež je sladká a pravda je hořká, lidová moudrost je zrcadlem, do kterého se ubožáci neradi dívají, protože v tomto zrcadle spatří to, že jsou otroci toužení po; výhodách, jistotách, moci, popularitě, bohatství, autoritě, kariéře, lásce, atd. z toužení se stalo pekelné soužení a následkem je konzumace slivovice a cigaret. Nesmíš spáchat sebevraždu, protože jsi majetkem toho kdo si tě koupil, pokud spácháš sebevraždu tak ten kdo tě vlastní přijde o svoje vlastnictví, díky kterému se má on velmi dobře.

Otroctví nezaniklo, jenom se přizpůsobilo nové digitální době, tak jako se zde chřipka neustále přizpůsobuje, a tak na chřipku umírá neustále mnoho lidí. Z utrácení za luxus poznáváme pravé otrokáře, pravý otrokář má zde sekretářku a služebního řidiče o tom to je, máte v demokratických volbách možnost si zvolit nové otrokáře, pokud by volby mohli eliminovat konzumní otroctví, tak by otrokáři volby logicky zakázali! Proč si mě žádná celebrita nechce přidat na Facebooku do přátel, a nabízejí se mě k přátelství jenom samí ubožáci s nulovou hodnotou, o tom to je, že ten kdo se dobře před ubožáky utajil v daňovém ráji, ten si zde i dobře žije.

4 naoki-keiko | Web | 2. června 2017 v 11:03 | Reagovat

Umělé oplodnění je v podstatě byznys. Oni ti dítě neudělají, oni ti jej rovnou prodají. A to je podle mě horší, než když si ženská sežene chlapa na jednu noc a neřekne mu, že chce počít a pak se sama starat a nic po něm nechtít.
Do umělého oplodnění bych nešla, nevím, jak bych se mohla potom svému takto vytvořenému potomkovi podívat do očí a říct mu: "Já jsem si tě vlastně koupila. Jsi můj majetek."

5 Jana | E-mail | Web | 3. října 2017 v 13:23 | Reagovat

Je zvláštní, že svobodných matek, které za to nemohou, je minimální procento. Stejně jako obézních, kteří nemohou zhubnout nebo dis-lidí. Zbytek si za to většinou může sám - ať už leností, pohodlností, blbostí, přístupem ... Je příšerné, jak v dnešní době lidé neumí žít ve dvou. jak neumí komunikovat - a že to dá hodně práce...

Spermabanky jsou ... jak píše naoki-keiko opravdu kupování dítěte. Příšerné. Lehce nabyl, lehce pozbyl - a vpřípadě dítěte to je něco nepochopitelného ...

A nejvíce nejsmutnější je, že nejvíce hlasité jsou ty ženy, které se rozhodly být samy s dítětem dobrovolně. Ty pak chtějí peníze, úlevy, pochopení, ... a háží špqatné světlo na ty, které rodinu mají a chtějí se i realizovat ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama