Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Proč vést konverzaci, která už nedává smysl?

2. května 2017 v 13:12 | Circle |  Lidé a vztahy
Když se vidíte s kamarádem a po nějaké době už jste unavení a chcete jít domů, tak jdete. Kámoš to většinou chápe a tak sevečer ukončí, i když se neprobralo všechno, co obě dvě strany chtěly probrat. Holt někdy není čas, někdy nálada a někdy se některé věci ani nevytáhnou, protože to nemá smysl.

Dnes jsem (já blbá) přidala na facebooku jeden článek na dost kontroverzní téma. Ani jsem nechtěla rozpoutat diskuzi, jenže mám v přátelích dva lidi, kteří se musí za každou cenu vyjádřit a pak člověku vynadat, že chce diskuzi ukončit. Nějak mi nedávalo smysl, proč se oba dva tak čertí, když jsem jim napsala "Já mám svůj názor, ty máš svůj názor, nemá smysl se o tom bavit dál.".

Proč by měli lidé vést diskuze, které nepokládají za smysluplné? Proč je tak v nepořádku diskuzi ukončit, pokud už je nezajímavá, či zachází do konfliktu? Vždyť i vztahy raději ukončíme, než abych se do konce života plácali v nesmyslech. Napsali mi na to "Tak proč si nechceš o názoru druhého zjistit více?" a já už na to neodpověděla. Celý příspěvek jsem smazala, protože jak je znám, tak blábolí pořád o tom stejném a v konverzaci, ve které se obě dvě strany opakují a jen vytahují další případy, které by s tím mohly byť jen zdánlivě souviset, nevidím ani žádný užitek, ani smysl.

Někteří lidé zkrátka neumějí přestat. A právě proto některé své názory ani neříkám a v mnoha případech raději mlčím a myslím si své. V dnešní době zkrátka neexistuje něco jako "sdělili jsme své názory a tím to můžeme ukončit". A díky tomu se už bojím na facebook přidávat cokoliv, co by mohlo rozpoutat nějakou diskuzi. Pořád se mi tam vracejí tihle dva lidé a neumějí pochopit, že čeho je moc, tak toho je příliš a já opravdu nemám potřebu opakovat svůj názor pořád dokolečka, jen abych...co vlastně? Odešla z diskuze s pocitem, že jsem zvítězila?

Opravdu musí člověk v komunikaci s druhým vítězit? Já si to nemyslím...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana | E-mail | Web | 3. října 2017 v 13:28 | Reagovat

Poslední otázka uhodila hřebíček na hlavičku. Pokud jeden z diskutérů bere diskuzi jako soutěž, nemá to smysl. Pokud to ale oba berou jako výměnu informací, může to mít smysl a může to jednoho, druhého nebo i oba dva obohatit. Jenže v dnešní době je to buď o soutěži nebo o tom, že raději odejdeš nebo mlčiíš, než aby ses "bavila/diskutovala" :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama