Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Kokain

13. dubna 2017 v 11:59 | Circle |  Návykové látky
Nebudu tu mluvit o účincích, ani o tom, jak kokain správně užívat. Jen by si lidé měli uvědomiž, že i když kokain nepůsobí nijak dlouho a nijak silně, stejně je to tvrdá droga, která vytváří fyzický návyk poměrně rychle (v mém případě po dvou užití za týden). Dlouhodobé užívání může vážně zamávat s lidskou myslí a předávkování kokainem hrozí už po prvním gramu (u jedinců s nižší váhou pochopitelně).

Já se tu chci ale zmínit o tom, co za takovým kokainovým večírkem stojí a málokomu to dochází.

Kokainoví baroni rozhodně nejsou miláčci, co by vás pohladili po vláskách, když se jim budete chtít vybrečet na rameni, že jste nebyli schopní prodat všechno, co vám dali. S největší pravděpodobností dojde na fyzické násilí. S ještě větší pravděpodobností dojde na to, že budete muset někoho zabít. Děsivých příběhů z drogových kartelů je hodně, pokud se na to chcete podívat zábavnou a docela i přestou formou, doporučuji seriál Narcos.

Pokaždé, když si tady v Evropě koupíte gram kokainu, měli byste si uvědomit, odkud vlastně pochází a většinou ani nemáte šanci se to dozvědět. Co vím, tak většina českého kokainu pochází z Argentiny, ale nevsadila bych na to vlastní život. K tomu, aby se sem dostal, ho musí někdo propašovat. Je dost možné, že šňupete kokain, který někdo dovezl ve vlastním zadku. Je dost možné, že někomu jeden kondom naplněný kokainem praskl, což znamená zdlouhavou a dost odpornou smrt. Je dost možné, že se tu dostal společně s banány, či jiným zbožím. Způsobů, jak kokain propašovat je nepočítaně.

To mluvíme jen o dopravě. A co samotná výroba? Pracovní podmínky rozhodně nejsou dobré, bohužel pro většinu takových lidí je to jediná možnost přivýdělku. Dost často se stává, že díky nedostačujícím ochranným pomůckám, si vyrábějící zruší plíce, či nosní přepážku. Výroba kokainu je totiž dost toxická. Chcete si stěžovat? Nemáte šanci. Jakmile si byť jen trochu zastěžujete, je velká možnost, že už znovu nespatříte světlo světa.

Vaším kokainovým večírkem říkáte, že je vám úplně u prdele, kolik lidí kvůli tomu zemřelo, hlavně že si užíváte večírek. Nehledě na to, že čistý kokain v Evropě neseženete. Chtěla jsem napsat, pokud nejste bohatý, ale ani vyšší cena nezaručuje, že je kokain stoprocentně čistý. Způsobů, jak se kokain ředí, je také hodně. Od omítky, přes pervitin až po obyčejnou vodu (což je nejlepší varianta).

Zkuste se nad tímto zamyslet, než si šňupnete úhledně narýsovanou lajničku, třeba už nebudete mít chuť...jako já.

Jak by se tohle mohlo vyřešit? Jak jinak - legalizací.:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama