Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Definice hlouposti

18. dubna 2017 v 13:03 | Circle |  Lidé a vztahy
Definice hloupého člověka není jednotná. Někdo za hloupé považuje ty, kteří nejsou dostatečně vzdělaní, jiní za hloupé považují převzdělané lidi, kteří už nevidí dál, než za špičku svého nosu. Já za hloupé považuji jiné:

Hloupý člověk není ten, kdo volí určitou stranu, hloupý je ten, kdo nevolí vůbec s domněním, že se tím něco změní.
Hloupý člověk není ten, kdo je součástí určitého náboženství, hloupý je ten, kdo se na své náboženství vymlouvá a zároveň je tak velký pokrytec, že není ochotný dodržovat pravidla své víry.
Hloupý člověk není ten, kdo nemá maturitu, hloupý je ten, kdo se zbytečně honí za titulem, aniž by mu k něčemu byl.
Hloupý člověk není ten, kdo pracuje na určité pozici, hloupý je ten, kdo se ani sám sebe neptá, k jakému účelu tato pozice je.
Hloupý člověk není ten, kdo přehnaně dbá o svůj vzhled, hloupý je ten, kdo se zajímá jen a pouze o svůj vzhled a svou hlavu ignoruje.
Hloupý člověk není ten, kdo dělá chyby, hloupý je ten, kdo přes svou zabedněnost své chyby nevidí a i když ho na ně někdo upozorňuje, není ochotný své chyby přiznat a v ideálním případě i napravit.
Hloupý člověk není ten, kdo ignoruje dění ve světě, hloupý je ten, kdo se děním ve světě nechá pohltit a už ho nezajímají věci, které jsou v jeho bezprostřední blízkosti, které reálně může ovlivnit.
Hloupý člověk není ten, kdo má nízké IQ, hloupý je ten, kdo se výší svého IQ chlubí, aniž by mu došly jeho nedostatky.
Hloupý člověk není ten, kdo je zlý na ostatní lidi, hloupý je ten, kdo si to neuvědomuje a prohlašuje o sobě, že je ultimátně dobrým člověkem.
Hloupý člověk není ten, kdo lže, hloupý je ten, kdo sám sobě nalhává a do těchto lží zatáhne všechny ostatní ("Brát drogy každý týden je naprosto v pořádku a nic ti to neudělá. Já jsem úplně v pohodě." pravil a hned jak přišel domů, rozbrečel se a neznal důvod).

Co tím vším chci říct? Že "hloupé" chování někdy není hloupé, jak se může zdát. A nakopak že i "chytré" chování může být mnohem hloupější, než cokoliv jiného.

A hlavně - pokud blbec uzná, že je blbcem, blbcem již není.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 18. dubna 2017 v 15:38 | Reagovat

Shrnula jsi to moc pěkně...

2 Jana | E-mail | Web | 3. října 2017 v 14:55 | Reagovat

zajímavé shrnutí nedovolující vlastně nesouhlasit, neb by se člověk dostal jedné z hloupých kategorií. velice, velice chytré :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama