Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Slepí

17. března 2017 v 10:56 | Circle |  Politika
Ještě jednou podotknu - nejsem politolog. O politiku se zajímám, ale ještě pořád nevím ani 10% z toho, co bych měla vědět. Většina mých politických článků jsou opravdu jen názory, které sdílím jen proto, abych si je mohla o půl roku později přečíst a uvědomit si, jak moc jsem zmnila názor na základě nově sesbíraných poznatků. Proto se většina mých článků nesetkává se skutečností, proto ve všech článcích nejsou zdroje (buď jsem líná si je dohledat a nebo na ně zapomenu :D).

Téma týdne: "Den, kdy zmizelo slunce". Chvíli jsem nad tím přemýšlela. Jestli napsat článek o depresích a podobných hovadinách na můj blog s myšlenkovými průjmy. Nepřišlo mi to ale správné. O depresích jsem psala víc, než dost. Teď budu psát o jakési "politické depresi", která mě zachvátila po prezidentských volbách v roce 2013.

V prvním kole jsem volila Franze. Byl by to výborný prezident reprezentující dost početnou skupinu lidí, na kterou se "ti normální" dívají skrz prsty. Tento člověk respektoval kulturu naší země a dost dobře si uvědomoval, že umění v ČR má obrovskou hodnotu, kterou je třeba zviditelnit. O Škodě každý ví, o tom, že jsme národ s rakovinou tlustého střeva taky, o tom, že tu chlastáme pivo, to taky...není třeba zviditelňovat věci, na které nemusíme být pyšní. Jenže kdo v zahraničí ví o Karlově mostě? O Karlštejně? Jen ti, kteří tu byli a viděli to na vlastní oči. Vždyť i studenti, kteří sem přijeli na Erasmus apod. o našich památkách nevědí. Odvezou si akorát kocovinu a sixpack plzně nadom.

V druhém kole jsem volila Shwarzenberga. A prakticky z jednoho jediného důvodu - aby se Zeman nedostal k moci. K smrti jsem se bála toho, co nastane a bohužel, všechny mé obavy se naplnily. Pomalu se odstříháváme od západu, lezeme Rusku a Číně do prdele takovým způsobem, za který by se nejeden slušný člověk styděl, společnost je rozdělená na dva tábory - kavárna a voliči pana Zemana. To všechno způsobil člověk, ke kterému máme vzhlížet. Vítězství Miloše Zemana bylo dnem, kdy zmizelo slunce. Veškerá památka Václava Havla je ta tam. Všechno, za co jsme po revoluci bojovali také.

A stejně jako v reaktoru atomové elektrárny, tak i v politice funguje princip řetězové reakce. Jedna věc se posere a musí se zákonitě posrat všechno, co je kolem. S příchodem Zemana se vyrojil obrovský zástup "vlastenců" (rozuměj neonacistů), které dav dřív úspěšně ignoroval. Proč? Protože náš pan prezident neumí zavřít hubu a mele páté přes deváté. Je schopný urazit každého, kdo mu byŤ jen trochu oponuje. Psychopat? To ne...narcismus toho nejšílenějšího kalibru.

Jednoho krásného dne mi jedna "kámoška" řekla, že Zeman zachránil naši zemi. Když jsem se jí zeptala v čem, tak mi nedokázala odpovědět jinak, než "Je to výborný ekonom.". To bylo všechno. Nic víc mi k tomu neřekla, i když jsem se jí ptala. Nepouštěla jsem se do urážlivých debat, jen jsem se ptala. S tímhle jsem se setkala u každého, kdo volil Zemana. Nebyli mi schopní odpovědět, co úžasného pro naši zemi udělal. Na tunely typu Mostecká uhelná nikdo neslyší. Na rozdělování společnosti také ne.

Náš národ je bohužel slepý. Odmítá se o politiku zajímat a znají jen to, co uvidí na D1 na bilboardech. Občas se něco objeví na facebooku, ale nikdy si neověří, jestli politik mluví pravdu. Jestli jeho zdroje nelžou, jestli jeho tvrzení nejsou jen populistické výkřiky. Svatá Maria! Oni ani nevědí, co je to populismus!

A já? Řvu, brečím, mlátím do polštáře vždy, když si vzpomenu na současnou politickou situaci. Na neustále se zvyšující byrokracii, zatímco dělníci tleskají. Protože jich se to netýká...týká se to jen těch "zlodějů". A nikdo nevidí, že ti největší zlodějové dělají z naší krásné země montovnu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice | Web | 17. března 2017 v 12:31 | Reagovat

Hmm, Franze bych nechtěla ani za nic na světě, a Schwarzenberga jakbysmet, uslintanýho rakouskýho dědka, co věčně spí, prdí, z holubů si dělá kuličky a cvrná je po Sněmovně, na vlastní oči jsem to viděla..., a ty jeho červený ponožky - http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/34279-foto-schwarzenberg-usnul-na-foru-v-belehrade-ministr-rychle-vysvetluje/

Navíc ani neumí pořádně mluvit česky, člověk mu nerozumí ani slovo  a podepsal by co by mu podstčili.

Jo a k té moci, Zeman žádnou velkou moc nemá, kdyby měl, tak do něj nebudou všichni kopat, on není žádný diktátor, rozhodně mu to ale myslí...

2 Circle | Web | 17. března 2017 v 14:37 | Reagovat

[1]: No nevím, jestli tohle jsou pádné argumenty k nezvolení prezidenta, ale budiž. Nicméně Schwarzenberga jsem tu nechtěla taky, přesně z těch důvodů, co říkáš. Ale o kolik lepší je ožralej Zeman, než spící Schwarzenberg, kterej má zkušenosti se zahraničními politiky (což je prakticky jediné, co prezident potřebuje)?

Nicméně tady ani tak nešlo o to, koho jsem volila/nevolila. Tady jde o to, kdo vyhrál a co teď dělá.

Má obrovskou moc - rozdělovat společnost. Tady nejde o to, co může a nemůže, ale jak na lidi působí ze svého postavení. Má tu moc společnost ovlivňovat, alespoň určité procento lidí. Má postavení, se kterým naši republiku může v zahraniční politice nasměrovat určitým směrem a taky to udělal. A to je na tom tak strašné. Žádný jiný člověk ve státě takovou moc nemá.

3 Eliss | Web | 17. března 2017 v 16:20 | Reagovat

Já volila Zemana. A myslím že on je ze všech těch zel to nejmenší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama