Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Antikoncepce

23. března 2017 v 14:20 | Circle |  Láska a sex
Abych pravdu řekla, jsem velkým odpůrcem antikoncepce. Na druhou stranu pokrytecky přiznám, že sama antikoncepci beru. Proč antikoncepci nechci brát? A proč ji beru i přes mé výhrady?

Vemte si to takhle - ženské tělo je nějakým způssobem nastavené. Hormony nám v těle způsobují různé změny. Při dospívání si hormony řeknou "Tak a teď jsme všichni připravení na antikoncepci.". Pomáhají nám vyrovnat hladiny různých neurotransmitterů a proto jsou puberťáci tak náladoví. Hormony nám řeknou, kdy jsme připravené na početí dítěte, hormony nám i řeknou, kdy jsme připravené na porod a nakonec nám i řeknou, že už děti nemůžeme mít.

Antikoncepce vaše tělo nastaví tak, že si hormony myslí, že je těhotné, protože v těhotenství zkrátka otěhotnět nelze. A teď otázka - je to pro tělo dobré? Rozhodně není. Holky jsou často náchylnější ke srážení krve, libido klesne téměř na nulu, přibere se na váze a emoce jakoby neexistovaly. Tudíž ani radost.

A ekologická stránka antikoncepce je mnohdy až děsivá. Hormony se dostávají prakticky všude a díky nim mají muži více estrogenu v těle (a díky tomu i zvýšenou neplodnost) a říční ryby se líhnou hermafroditní. Vliv na životní prostředí se ještě zkoumá, nicméně už teď víme, že to není nic moc.

Já ovšem antikoncepci beru a to hned z několika důvodů. Ten první paradoxně není strach z otěhotnění, ale psychická pohoda. Přirozeně mám toži neuvěřitelně rozházený cyklus a menstruace se mi někdy protáhne až na 10 dní. V době mentruace jsem absolutně nepoužitelná. Rozbrečím se prakticky při každé krávovině, to stejné s naštvaností. Občas jsem při mentruaci probrečela celé dny. Takto nabouraná psychika se se mnou táhla dost dlouho, někdy i do další mentruace (což někdy byly i tři měsíce). Nyní se mi nálady tolik nestřídají a to ani při menstruaci.

Ten druhý je strach z otěhotnění. Není ovšem tak markantní. I když jsem dřív bývala královnou nadrženosti, po více jak ročním vztahu tento zájem opadl a začala jsem si vážit důležitějších věcí, než je sex (ne, sex opravdu není tak důležitý, jako vzájemné porozumění). Obzvlášť po tom, co jsem začala brát antikoncepci mé libido jakoby neexistovalo. V mém případě je to OPRAVDU dobře, protože jsem měla chuť ošukat úplně všechno, co žije (ano, i mimo lidí). Tudíž druhým důvodem je snížení libida.

Třetím důvodem je snížení obrovských přívalů krve. Před antikoncepcí jsem musela vyměňovat tampon co dvě hodiny. Nyní už tampony ani nepotřebuji a stačí mi intimka. Je to opravdu úleva, protože ani bolest už není nezvladatelná (ale jistě, pořád tam je). Takže teď konečně dokážu při menstruaci i normálně pracovat (občas jsem se hodila při mentruaci marod...bylo to jednodušší, než se svíjet pod stolem bolestí).

Takže stejně jako v životě - člověk se musí vzdát svých principů, aby mohl přežít. A ne, vůbec mě to netěší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vencca | Web | 11. dubna 2017 v 13:09 | Reagovat

Tak to je celkem brutální. Já musela antikoncepci vysadit kvůli migrénám. Takže teď to stojí za prd, ale aspoň nechcípám sedmkrát do měsíce snažíc si vymlátit mozek z hlavy ranami do zdi.

2 Circle | Web | 11. dubna 2017 v 14:02 | Reagovat

[1]: Jo, o tom jsem slyšela, že antikoncepce může způsobovat i migrény. Ale prý to jsou jen ty pilulky, u kterých jsou výkyvy hormonů dost zřetelné. Já používám kroužky (zavedu, na tři týdny klid, vyndám, menses, pak zase zavedu) a co jsem tak slyšela, má snad nejméně vedlejších účinků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama