Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Revoluci? Vážně?

4. února 2017 v 13:22 | Circle |  Politika
Řekněme si to upřímně. Svět jde zkrátka do prdele. Někteří lidé nemají na nájem, i když pracují od nevidim do nevidim, někteří lidé mají zase tolik majetku, že už pomalu neví, co s ním, příroda se jaksi ignoruje a moc je v rukou psychopatů. Zdálo by se, že by byla třeba masivní revoluce. Jenže má to háček...
Většina revolucionářů (ať už jde o extrémní levičáky, či pravičáky) má sice nádherné myšlenky a pokud by se všichni lidé na této myšlence shodli, byl by ráj na Zemi. Jenomže to je to, lidé se zkrátka a dobře neshodnou. Vždycky bude v davu jeden, kterému se to líbit nebude. To je první věc.
Druhou věcí je přechod z jednoho státního systému do druhého (klidně nestátního). Mnohdy je to proces, který si žádá roky příprav a uskutečnění je snad ještě složitější, než to samotné plánování. Jak totiž chcete říct lidem, kteří už jsou desítky let zajetí do určitého systému, že všechno na čem pracovali, bylo k ničemu, protože si někteří lidi řekli, že by to mělo být jinak. Začnou protesty, může to skončit i občanskou válkou, kde povětšinou prohrají všichni zúčastnění.
Já se zastávám názoru, že Evropská unie, i když má spoustu much, je to nejskvělejší, co se Evropě mohlo stát. Ne kvůli dotacím, či dalším výhodám. Uvědomuji si, že má i spousty nevýhod, které mě doslova vytáčí. Co se mi ale na EU líbí je sjednocení Evropy. Vyskytujeme se v dobách, kdy bude třeba hájit naše zámy před těmi ruskými, či americkými. Pokud Evropa nebude jednotná, bude rozpolcená, jako to bylo ve dvacátem století. Žádný stát EU není tak silný, aby se mol ubránit takovým velmocem, jako je Rusko, USA či Čína. Nenechme si vzít ty poslední zbytky suverenity, co máme, ačkoliv s mnoha nařízeními nelze souhlasit.
Řešením současného stavu věcí není převrat, ten by to ještě zhoršil. Řešením je držet pospolu a pracovat na věcech, které jsme již vybudovali. Žádné zřízení se nestane úžasným za 20 let. Na to, aby se projevily dobré stránky jednotlivýc vlád, je nutné počkat minimálně 20 let a dalších 20 let je třeba na nich pracovat. Až po 40 letech můžeme říct, že je počátčení krize zažehnána a i tak si musíme nechat dalších 20 let na ustálení zaběhnutých věcí.
Teď, co aktuálně můžeme dělat, je nevolit oligarchní debily. Ten aktuální, co sedí na postu ministra financi dělá ramena, jak je ČR v přebytku. Jenomže to není kvůli němu, to je kvůli krokům, které udělal Kalousek a za které ho vyštípali (a upřímně, jeho korupční aféry jsou vedle těch Babišových úplně nulové). Je to průser a lidi to nevidí. Ani nechtějí vidět, o politiku se aktivně zajímá málokdo a když už, tak to opravdu začíná a končí u článků v Blesku.
Takže lidi, držme se, kolotoč začíná a obávám se, že jen tak neskončí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama