Toto je blog sloužící k prezentaci mých názorů. Budu ráda, když svůj názor napíšete do komentářů. Nicméně byla bych velmi ráda, pokud by se to obešlo bez hádek, nadávek a útočení. Jsem ochotná vést rozumnou diskuzi, pokud ne Vy, nemám důvod odpovědět.
.

Jak zvártit neodvratitelný konec?

12. února 2017 v 9:40 | Circle |  Lidé a vztahy
Občas mne napadne taková temná myšlenka. "Co když jsme jako lidstvo na konci cesty?"

Nechce se mi tomu věřit, ale s každou novou zprávou na aktualne.cz, či na hlavní stránce seznamu, mi přijde je to tak je. Do pár let proběhne válka s Čínou, což znamená další světový konflikt. Bude se chtít spojit Evropa s USA? Nebo zůstane na pozadí? Nebo ji během té doby obsadí Rusko? A nenajde se nakonec doktor Divnoláska, který nám zajistí nenávratný konec?

Zatím mám určitou naději. Na světě je totiž plno chytrých lidí, kteří by chtěli konci lidstva zabránit. Ať už jde o Elona Muska a jeho mise na Mars, nebo o Stephena Hawkinga urgující na lidstvo, aby se ozšířili po celém vesmíru...co když je ten konec jen pro lidi, co zůstanou na Zemi? Co když naše rasa bude cestovat z planety na planetu? Co když i Země je další přechodnou planetou v lidském objevování? Co když všechny ty mýty a náboženské příběhy jsou založeny na pravdě? Akorát se děj neodehrával na naší planetě?

Možné je vše a jak říká můj otec: "Jsou věci mezi nebem a zemí, které nikdy neodhalíme. A právě proto je ten život zábava.". Takže co jako lidstvo musíme udělat? V první řadě bychom měli všichni držet při sobě. Jak ti nejchudší a nejnemocnější, tak ti nejbohatší a nejvznešenější. Všichni musíme táhnout za jeden provaz, jinak se opravdu řítíme do jistého konce, ze kterého není úniku.

Což je úkol hlavně pro nás. Místo toho, abychom se hádali a diskuzi vedli jen formou věčné a nesmyslné argumentace, měli bychom přijít na to, co nás jako lidi spojuje. Proč se neustále hádat o uprchlícíh a zdravé stravě, když si můžeme říct "Ok, tady spolu nesouhlasíme, pojďme najít něco společného." a nakonec zjistíte, že se všemi těmi lidmi, se kterými jste se hádali o naprosto nepodstatných věcech, máte společného víc, než byste kdy řekli. I jeden pitomý seriál, který po večerech sjiždíte s popcornem může být začátek nového a neočekávaného přátelství.

Pojďme celý tento koloběh válek a hádek uzavřít a ukažme těm nahoře, že chceme být jednotní, že si nechceme hrabat jen na svém písečku, že chceme vytvářet novou a lepší společnost. Pojďme ten svět nakopnout a nečekat jen na konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 METELINDA | 12. února 2017 v 10:06 | Reagovat

..Bylo by to moc hezké, bohužel asi nereálné..Ale naděje umírá posledni. Za pokus to však stoji!!! Bohužel mám i já někdy takové pocity.

2 Eliss | Web | 12. února 2017 v 10:21 | Reagovat

Myšlenka pěkná, ale lidé jsou hloupí a nedomluví se na ničem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama